| Anonim693748285916472 a întrebat:

Cam la cati ani isi dau baietii drumul la crestere
Am 1, 43,baiat 12 ani. E bine?
Cand voi incepe sa cresc din ce in ce mai repede? Adica cand ma dezvolt mai rapid?
Si fetele la cati ani se dezvolta cel mai mult?
Nu conteaza motivele happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baietii incep sa creasca dupa 14 ani, crescand si dezvoltandu-se mult mai incet decat fetele, care se dezvolta de pe la 12 ani.
Fetele isi incheie cresterea pe la 16-17 ani, pe cand baietii pot creste pana la 18-19 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o varsta specifica sa stii. Eu pe la 15 ani aveam cam 148 si pe la 17 ani am crescut mai mult intr/un an.

| DanielaMV a răspuns:

Si colegii mei pana in clasa a 7-a erau scunzi am crezut ca nu se mai inalta, dar vara aceasta cand i-am vazut am ramas socata