| litere123 a întrebat:

Cam la ce înălțime ar trebui să nu mai porți pantofi cu toc? Între 1.60-1.70 e okey în a purta tocuri?
Ce părere aveți de persoanele care port tocuri?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are inaltimea cu tocurile?
Eu port de peste 35 de ani, tocuri de peste 10 cm si am 1.74m
Un toc inalt si subtire, alungeste piciorul si il subtire, dand un aspect foarte frumos si elegant, unui picior de fata/femeie.
Exista totusi o legatura intre tocuri si varsta, nu inaltime, fiind indicat sa porti tocuri dupa 17-18 ani, cand piciorul este deja format si stabil.

7 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

De ce n-ai putea purta tocuri, chiar dacă ești înaltă? Am o prietenă care are 1, 80 și la ocazii poartă pantofi cu toc bine-mersi pentru că soțul ei are 1, 90. De ce n-ar purta, atâta timp cât se simte bine? Mie mi se pare, mai degrabă, că tipele foarte scunde n-ar trebui să exagereze cu tocurile de 15-20 de cm, arată atât de ciudat, parcă ar fi pe catalige!

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa parerea ta Ecaterina Lisina ar fi cazul sa se mai incalte si sa umble pe platforme sau pantofi cu tocuri foarte inalte (tocuri cui)?
https://www.youtube.com/watch?v=X_ORkskOg2U&t=61s
https://www.youtube.com/watch?v=BD_JghkC0sw
Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Cred că fetele cu înălțimea peste 1, 80 ar trebui să renunțe la tocuri laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Persoanele care port tocuri rolling on the floor

| Plato a răspuns:

Dar de ce ar trebui sa avem o parere anume despre persoanele care poarta tocuri?

| AC4S4 a răspuns:

Am impresia ca se incomodeaza singure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile nu poarta tocuri ca sa fie musai mai inalte. ci sa le stea fundu ridicat ca la capreoara.
Daca ma intrebi pe mine, e o porcarie. Sa iti distrugi coloana si picioarele, sa te chinui sa mergi pe tocuri.