| Potropopescu_Andra_1996 a întrebat:

Cand ai avut primul sarut?

20 răspunsuri:
| OfataOarecare1 a răspuns:

La 16 ani intr-o vara...

Răspuns utilizator avertizat
| CryForYourLove a răspuns:

21 mai 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și acum îmi amintesc...

Eram într-un parc.
Era frumos afară. Culoarea cerului era atat de albastră, pură, iar norii erau în perfectă armonie.
Eu mă dădeam cu rolele.
Mai încolo, era El. Stătea și El pe acolo.
Nu mă puteam abține să nu admir peisajul. Floricele, copăcei, în timp ce o luam la goană cu rolele. Nu eram atentă decât la sentimentele ce mi le stârnea priveliștea.
Nu îmi mai păsa de nimic știind că El era acolo.

Și totuși, am avut o surpriză! Sărutul!
M-a sărutat pe neașteptate!

El era Asfaltul. Eu eram cu fața julită. Totuși, a meritat, nu o să mor forever alone.

Sfârșit

| Dyana8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa te supar, dar te-a inselat :'(... si eu era sa am "primul sarut" cu Asfaltul, vara trecuta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dyana8):

Dacă el e mai fericit cu tine, asta este. sad

| Dyana8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita ca nu s-a intamplat nimic deoarece eram cu prietenii mei si m-au prins ei, ca sa nu cad.winking

| SimoNARaluCA a răspuns:

Impropriu spus sarut, a fost un pupat pe gura.Eram la nunta unei verisoare sau ceva, aveam 8 ani si el era cavalerul de onoare.(el avea 10-11 parca). Mama, si acuma imi amintesc, avea parul brunet si ciufulit si ochii gri.Wow...Si da, am inceput sa vorbim cand eu am INCEPUT sa plang pentru ca ma impiedicasem la biserica si m-a vazut lumea.Si dupa a fost asta...Si dupa nu l-am mai vazut niciodata.Bam-bam-bam, sfarsit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dyana8):

Oricum, cred că eu sunt doar o amintire... ce să mai zic de cei care mor călcați pe El. sad

| Dyana8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, trist. :'(

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba, la comentarii d-astea ca al tau ar trebui sa fie un semn cu "Ascunde urmatorul comentariu cretin". Poate asa nu mai fac scurta la deget dand scroll-down pentru nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Bine, scuze că nu m-am conformat standardelor tale ridicate, monsieur. Mă duc să îmi pregătesc un ștreang să mă spânzur de depresia pe care mi-ai cauzat-o.
Sper ca sângele tău să picteze asfaltul cu care m-am pupat.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Ooo, cineva stapaneste arta ironiei. Mai ca era sa dau doua flegme pe tine, dar dupa comentariul asta incep sa am indoieli. N-am niciun fel de "standard ridicat", dar nu suport imbecilii, mai ales cand se expun in public si sunt, intr-un fel sau altul, obligat sa le vad manifestarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Nici eu nu suport aroganții excesiv de siguri pe ei, va credeți mari judecători neaveniți și provocați, bineînțeles că pe net, la o întrebare banală unde doar încercam să destind atmosfera pe un TPU gri.
Nici n-ai dreptul să ai standarde până nu te ridici de la nivelul mării.
Doar pentru că nu îți place ție nu îți acordă dreptul să mă jignești. Și sper în continuare să te văd făcut pastă pe trotuar.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am nicio problema in a destinde atmosfera, atata timp cat o faci intr-un mod amuzant si placut, nu unul stupid. Comentariul tau e amuzant pentru toti facebook-istii cu vieti triste, nu e umor de calitate. Hai sa fim seriosi, nu e nimic de ras la o imensitate de pagina nescrisa, ca mai apoi sa spui ceva la care cu siguranta, ba da' cu siguranta nu se astepta nici dracu' sa spui. Amuzanto, "glumele" astea sunt deja invechite si enervant de previzibile.
Si ce faci? Te plangi ca-ti adresez adjective nu tocmai dragute, in timp ce-mi doresti moartea? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

„Si ce faci?"
Beau suc, tu?
.
Mersi de cele zece rânduri scrise, acum știu cum să te țintesc unde nu îți place.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce coincidenta, si eu beau suc. Eu Cola, tu?
Si faza cu tintitu' n-am prins-o. Adica, ce? Faci glume proaste ca sa ma enervezi, sau cum? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Fanta din ăla mov, altu' n-am și ba da, ai prins faza.
Uite ce vreau să zic.
Nu știu ce vârstă ai.
Am văzut mai multe tipuri de umor pe net.
Printre care, și unul între „oameni mari", cu multe subtilități și multă cultură, de mă doare capul și mi se pare că se duce hazul. Și eu eram într-o vreme așa uneori. Și m-am săturat de maturitatea asta din toate punctele de vedere, nu o mai simt atractivă. Prefer să fiu mai mică și mai imatură, am 17 ani, simt că am pierdut vremea în care îmi permiteam glumele ce acum au expirat (și cu care alții n-au nimic). Nu vreau să fiu matură. Gata.

| Bøøgey a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun si ala, da' parca prea dulce, il beau prea repede.
Am 14 ani, aproape 15, imi apare si pe profil varsta. Nu cred ca e cazul sa fiu desconsiderat pe baza varstei...
Ok, inteleg, da' numa' sa n-o dai in stupid. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bøøgey):

Ah, atunci e de înțeles comportamentul, nu mai zic nimic. laughing
Nu te desconsider, nu mă înțelege greșit. Sunt diverse faze, îți formezi personalitatea, ideile, nimic grav.
Ok, prea multă filosofie pentru ceva ce va duce nicăieri, te asigur.