| EagleLaititi a întrebat:

Cand cineva ma enerveaza sau ma face sa plang ma simt foarte ciudat si simt nevoia sa sar pe iei sa ii musc, sa ii bat insa strang din dinti si nu fac nimic.Ce inseamna asta? Mentionez ca sunt fata si am inceput sa simt chestia asta cam din clasa a 2-a(acum sunt a 7-a).

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Te vor enerva foarte multi oameni de-a lungul vietii. E ilegal sa ii musti, chiar daca te-au enervat. E bine ca te controlezi, dar incearca sa scoti gândurile alea de tot.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te controlezi, nu e bine să sari la bătaie și să muști de câte ori te enervează cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| IgnatVictor a răspuns:

Sa ramai calma, si sa faci ceea ce trebuie facut, nu sa faci ceea ce iti spune mintea in momentele acelea. Ceea ce trebuie facut este sa eviti orice forma de violenta.