| anonim_4396 a întrebat:

Cand considerati ca o relatie devine toxica/rece? Mai merita continuat?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sub nicio formă!
Nu aduce nimic bun.
O relație in adevaratul sens al cuvantului exprima echilibru, iubire, respect, implinire. În mod paradoxal, devine un bullshit
( scuza-mi exprimarea ).
Fete inteligente care se lasă, pe moment, dominate sentimental de orice țăcănit.

| Freya1 a răspuns:

În momentul in care deveniți doarcolegi de apartament, Nu va mai respectați, va bateri sau injurati etc.
După descrierea de mai sus ce zici, mai merita?

| Andreeush a răspuns:

În general atunci când partenerul/partenera te încarcă tot timpul cu energie negativă,
te face să te simţi vinovată când ştii concret că nu ai nicio vină,
te face să te simţi folosită,
te subapreciază,
îţi aduce mai multă tristeţe în viaţă decât bucurie, etc. O astfel de relație nu merită efortul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ca si cum ai trage de un mort sa invie. Nu. Nu mai merita sa va amarati viata unul la altul. Cauta pe cineva care te iubeste si pe care sa-l iubesti. Viata nu e suficient de lunga pentru a nu fi traita frumos.

| Usgs a răspuns:

Nu