| Julia92Anna a întrebat:

Cand e brexitul? Ca vreau peste 2 saptamani sa zbor cu avionul in Anglia.Si nu am pasaport.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu numai ca e sigur... dar e si logic. Nu poti intr o zi sa schmbi tratate, proceduri, legi care functioneaza de zeci de ani. Si nici macar dupa brexit nu se stie daca nu vor fi pastrate acorduri de libera circulatie

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Brexitul e un proces de ani de zile... nu un proces care se intampla fix intr-o anume data

| Julia92Anna explică (pentru suntserios):

Sigur? Sunt foarte speriata sad vreau neaparat sa ma duc in Anglia.

| suntserios a răspuns (pentru Julia92Anna):

Nu numai ca e sigur... dar e si logic. Nu poti intr o zi sa schmbi tratate, proceduri, legi care functioneaza de zeci de ani. Si nici macar dupa brexit nu se stie daca nu vor fi pastrate acorduri de libera circulatie

| peperonies a răspuns:

Poimaine.