Întrebare recomandată | zăGhost a întrebat:

Când faceţi o alegere, vă gândiţi la consecinţele pe termen lung sau acţionaţi sub impulsul momentului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie. As minti daca nu as spune ca am reactionat din impuls, doar ca mi s-a intamplat foarte rar. De obicei ma gandesc bine la consecinte si cand fac alegerea, sunt sigura ca e cea corecta.

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ma gandesc la consecintele pe termen lung. Evident exista si exceptii, am si eu momente de genul YOLO rare ce-i drept.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand merg sa cumpar flori, le aleg pe cele mai frumoase, nu le aleg la intamplare. Bineinteles ca tin seama si de posibilitatile mele din acel moment.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ma gandesc la consecinte. Niciodata nu fac chestii din impuls, nici macar cand e vorba de alegeri simple.

| vocea a răspuns:

Pai depinde ce in mod normal ar trebui sa te gandesti la consecinte, dar daca toti am face asa am pierde placerea momentului

| Danişor a răspuns:

Pai ma gandesc la consecinţe

| biafresh a răspuns:

Niciodata nu m-am ghidat dupa inpuls. Mereu m-am gandit la toate consecintele care le-ar avea actiunile mele.

| missmaryy a răspuns:

Ca te gandesti la consecinte pe termen scurt sau impulsul momentului, asta depinde de situatie, cel mai important e sa fi rational si sa te gandesti la toate variantele problemei.
Atunci cand ai o problema, nu te mai gandi la problema, gandeste-te la rezolvarea ei.big grin

| marinaculcea a răspuns:

De ce sa nu recunosc... uneori mai actionez si din impuls, fara sa ma gandesc la consecinte

| grechita a răspuns:

Eu,actionez de obicei din instincte am mereu incredere in mine si in ce vreau sa fac rareori nu iese bine.Pot sa zic ca sunt o fire ambitioasa si nu stau sa ma gandesc ore in sir la o problema mica.Totusi dac este ceva foarte important sau grav atunci trebuie sa ai grija. Oricum la restul lucrurilor stiu ca orice as face este corect, stiu ca suna mai ciudat dar pur si simplu asa actionez.

| Costeluus a răspuns:

Ia'te dupa intuitie, ce'ti vine prima data in minte si fa'o fara sa te gandesti La consecinte.

| iulianbuza05 a răspuns:

Cred ca depinde de alegerea pe care doresti sa o faci!

| steluaa1356 a răspuns:

Depinde de situatie.
in general ca vream sau nu..tot gresim si suferim.

| Kkatana1994 a răspuns:

Treci peste impuls si nu te gandesti la consecinte, cel mai bine. De fapt, asa am reactionat eu de fiecare data, fiecare cu firea lui.