| Phantasmagoria a întrebat:

Cand faci analizele de sange se vede ca ai fumat? In cat timp dispare nicotina din sange?

Răspuns Câştigător
| lumeamea a răspuns:

Dupa fumarea unei tigari daca luam o pauza de 6 ore in care nu mai fumam nicotina ramane in plaman in proportie de 0.031 mg.
Cantitatea de nicotina din organism in proportie de 80% este descompusa in cotinina de catre enzimele din ficat. Nici cotinina nu ramane in organismul uman ea fiind eliminata prin urina. Procentul de nicotina ramas este filtrat din sange prin intermediul rinichilor si excretata in urina

4 răspunsuri:
| Annd a răspuns:

Nu se vede, stai linistitwinking

| Phantasmagoria explică:

Sunt fata, annd02 laughing

| TahionN a răspuns:

Bea lapte.