| gomen a întrebat:

Când iti faci poza pentru buletin ai voie sa te dai cu ceva machiaj? Adică mascara, eyeliner si ruj.

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Te poti machia linistita, nu o sa-ti reproseze nimeni de ce ai facut asta. Ideea este sa poti fi identificata pe baza buletinului si pana la urma... pe parcursul anilor fiecare se schimba din punct de vedere fizic.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fara eyeliner iar rujul preferabil sa fie intr-o nuanta mai naturala.
Mascara, si daca ai nevoie fond de ten e ok.

| cristi202 a răspuns:

Atita timp cit nu faci facepainting pe fata ta, cred ca e OK. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai voie. Ideea e sa fii identificata pe baza acelei poze.

| Madesz a răspuns:

Da.

| kanechy a răspuns:

Logic ca ai, doar sa nu fie strident cat sa iti schimbe infatisarea, asa cum tot obisnuiesc fetele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Dar daca ele zilnic poarta machiaj strident si in poza sunt machiate light si nu le mai recunoaste nici dracu ce rost mai are poza aia?laughing

| Withoutnamenoname a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreo problema. Eu nu ma dau decat cu rimel in general dar cand am fost sa fac poza de buletin erau multe fete machiate. Nu vad de ce ar fi vreo problema

| RazOl17 a răspuns:

Ai 14 ani, stai linistita, ca o sa ai timp sa te machezi si din astea happy

| ANALESCOK a răspuns:

Nu neaparat.
depinde de tine daca vrei sa te dai cu machiaj sau nu.