| firelord66 a întrebat:

Cand ma mai joc cate un joc sau cand ma mai uit la cate un videoclip incepe calculatorul sa se auda tare.Adica...orice calculator cand este pornit face un sunet dar al meu a inceput sa se auda f. tare cateodata. Poate este de la ventilator nu stiu... Ce as putea face sa remediez aceasta problema(nu s aschimb piese deoarece imi voi lua altul peste ctva luni) dau FUNDAA

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Nu ai ce sa faci altceva. Zgomotul provine de la ventilatorul in cauza care isi raceste piesa (procesor, placa video, sursa) supraincalzita. Cel mai probabil e coolerul de la placa video...
Deci ori schimbi ventilatorul respectiv ori il induri pana iti iei alt calculator.