| Andrei1234hd a întrebat:

Cand o sa ma opresc din crescut o sa iau in greutate?
Am 14 ani si la 1, 70 am 47 de kilograme

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Ce treabă are oprirea în creștere în înălțime cu greutatea? laughing
Mai bine consulți un medic, cel mai probabil o sănîți sugereze niște multivitamine, calciu, potasiu și magneziu așa poate o să mănânci tot din farfuriehee hee
Ești slab rău, îți trebuie undeva pe la 13-16 kg în plus, cu ajutorul medicului și a vitaminelor o să te îngrași.
Eu cred ca greutatea ta așa scăzută să fie datorita lipsei de calciu, magneziu și potasiu în organismul tău, deci du-te la un medic și o să te ajute el, chiar dacă cred ca o să-ți spună ceea ce ți-am scris și eu acum.
Îți recomand să mănânci sănătos, iar dupa ce ai papat tot din farfurie mai papa o farfurie, în 3-5 luni o să ajungi la minim 60kg. happy

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de organismul tău și de tine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fa sport, in special de sala.
Da, dupa oprirea cresterii, in general corpul ia in greutate. Dar atentie: sa nu fie grasime, ci muschi. De aceea ti-am zis de sport.

| alekcsandru11 a răspuns:

Esti schilod wtf