| Elle1470 a întrebat:

Cand sunteti tristi, sau pur si simplu suparati pe viata, ce faceti?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Ascult muzicahappy, pentru ca muzica este unica care imi permite sa visez in realitate.Este ca si cum ar fi o prezenta mereu cu mine, mereu aproape la o distanta de un play, in care ma regasesc.Eu cred ca o viata in care nu ar fi muzica ar fi inutila,deci reprezinta, cel putin pentru mine, un lucru fondamental.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Indur tristetea si fac aceleasi chesti care le fac stau la PC, la ps3 mai ies cu masina pe afara sau ma uit la televizor.

| Lace a răspuns:

Plang pe Black metal laughing

| LaRiiuU a răspuns:

Pai depinde, daca tristetea ma apuca in ore imi iau o foaie si ma pun sa desenz sau sa scriu vreo poezie(mod frumos de a spune ce-am pe suflet). Daca tristetea o am cand sunt acasa ori ma apuc sa ascult muzica(tot ce contine tristete sau injuraturi), ori intru pe mess si vorbesc cu vreun prieten ceva, ori intru pe vreun site de a-ti folosi creierul(exemplu: biliard, sau ceva jocuri) sau in cele mai multe cazuri imi sun prietena cea mai buna si mergem la plimbare-cafea si ii spun tot ce-am pe suflet(asta e cea mai buna metoda de a-ti trece supararea).

| anyia a răspuns:

Sa fiu sincera, eu sparg paharelaughing Si-n ultima vreme cad pe ganduri din ce in ce mai des, cred ca de asta mi-a zis mama ca nu-mi mai da bani de buzunar ca sa-i foloseasca la...cumparat pahare, bineintelessad Eu sunt trista de trei ori pe zi si o data la amiaza, asa ca ma consider un pericol in familie).
In fine, legat de chestia asta e normal sa avem cateodata niste stari de melancolie, mai ales acum, in adolescenta. Simti ca viata e nedreapta cu tine, te gandesti la lucruri triste...si mie mi se intampla. Important e sa ai increderea necesara pentru a trece peste aceste momente. Gandeste pozitiv, imagineaza-ti ca viata asta nu e chiar atat de rea si are si ceva bun sa-ti ofere!

| ReeaAndreea a răspuns:

Eu ma refugiez in pat cu castile in urechi [ hip-hop :X] si ma uit pe pereti pana imi vine cheful de viata...

| PuFuLeThE_9988 a răspuns:

Toti avem stari de tristete, dar e important sa nu arati acest lucru. Imi petrec timpul cu prietenii si incerc sa trec peste aceasta piedica, si incerc sa ma simt bine. Si zambesc.asa fac eu si reusesc sa trec mai repede peste probleme. Pur si simplu...uni oameni imi spun cateodata:"pe tine nu te-am vazut niciodata suparata", mi se pare super cand lumea crede ca n-ai niciun motiv sa fii trist. Mai am si momente proaste cand merg in camera mea sh incep sa plang sa ma descarc, dar sa nu ma vada nimenilaughing...as putea zice ca pentru a nu mai fii suparat TREBUIE sa fii fericitbig grin

| Oana_4575 a răspuns:

Cand sunt suparata eu am gandesc la clipele frumoase pe care le-am petrecut cu o persoana draga big grin

| Arcusor a răspuns:

Cand sunt suparat ma duc singur intr-o cafenea imi iau mp3-ul cu piesele preferate.imi fumez tigara mai beau niste cafeluta in 3 culori.Sau ma duc la prietena mea care ma intelege, iubeste si imi da sfaturi.Sau vb cu mama. Sfaturi ca ale mamei nu da nimeni niciodata!