| Yohei a întrebat:

Care ar fi o metoda ușoară de a învăța engleza?

4 răspunsuri:
| EGGc a răspuns:

Pentru mine engleza a fost o buba mare si urata?, ce am facut? Am inceput sa citesc manga in engleză de pe mangarock (aplicatie de pe magazin play).
1. De ce manga?
E o carte cu poze si povesti interesante!?
Exista manga de la cele romantice, la lupte +18 din cauza gradului de violență si nu numai ( e orice dar nu pentru copii).
Cu ce te ajuta?
Păi dacă te prinde, vei fi curios/a sa traduci cuvintele pe care nu le înțelegi, te vei chinui sa înțelegi si fata sa iti dai seama va fi usor sa citesti in engleza.
Cum o vorbesti apoi? Pentru fiecare cuvânt exista pe google si varianta vocală, încerca să vorbești în engleză acasă ( si singur/a daca e nevoie ) si cand nu sti tradu. In maxim 2 luni vei evolua destul de frumos (daca te ti ). Mai cunosc inca 3 persoane care au invatat engleza in acest mod ( de la ele stiu, având în vedere că ele voresc aproape fluent am incercat).
Baftă!

| Yohei explică (pentru EGGc):

Mersi mult

| Apokales a răspuns (pentru Yohei):

Incearca aplicatia Duolingo pe telefon.

| stefan9930 a răspuns:

Seriale si jocuri.