| FaraNume1245 a întrebat:

Care copilarie vi se pare mai buna? Cea de prin anii '90, unde copiii cresteau "pe strada", sau cea de prin anii 2000, unde copiii cresc inchisi in casa? Argumentati.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Am aceeaşi părere cu cea din articolul ăsta. Aşa că nu simt nevoia să repet ceea ce deja scrie acolo.

http://www.piticigratis.com/2014/12/generatia-asociala/

| FaraNume1245 explică (pentru Gizăz):

Uite ca mai vad pe cineva care urmareste site-ul asta laughing

| Gizăz a răspuns (pentru FaraNume1245):

Şi culmea, eu fac parte din vechea generaţie. Nu pot fi acuzat de subiectivism.

| aXy99 a răspuns:

Si eu am copilarit in anii 2000 si nu stateam in casa mai deloc. Toata ziua pe afara. Nici nu prea era multa tehnologie. Aparusera telefoanele mobile si calculatoarele (ma refer la noi in tara, la preturi accesibile), dar nu erau prea performante si nici nu se facea abuz de ele. Mai degraba copiii nascuti dupa 2005 stau inchisi in casa...

| Ciumpi35 a răspuns:

Fiecare generație crede că timpul petrecut de ei în copilărie era mai bun decât al altora. Discuția asta nu are nici o relevanță.

| FaraNume1245 explică (pentru Ciumpi35):

Ba nu, mie mi se pare chiar invers. Din ce am vazut celor din generatia mea le place mai mult generatia trecuta. Dar oricum, totul e subiectiv.

| Anonimastilata a răspuns:

Hey,you laughing
Mie mi se pare super smek copilaria din 90, din cate am vazut al verisorii mei si la cativa prieteni.
Eu m-am nascut in 2000 (asta imi da 15 ani, huh? daa tongue...dar in cateva luni fac 16 laughing )
Si am avut o copilarie geniala, amisit cu prietenii tot timpul si am multe amintiri, siam prins si vechile desene de pe Jetix si CN, am prins chiar si FoxKids(care acum parca e antic, deoarece putin lume isi aduec aminte de el)
Ce incerc sa zic, este ca, cei nascuti din 2003 incoace (cum e versisoara mea spre ex) aceea da, cresc cu tableta si IpHonul in mana simai mult pe net decat afara. laughing