| MariusNWM a întrebat:

Care credeti ca este cea mai frumoasa etapa a vietii? De ce?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Nu exista asa ceva. Depinde de viata care o ai. Pentru unii e copilaria, pentru altii e cea mai nenorocita perioada din viata. Pentru unii e la 25 ani, altii 50, etc etc. Pentru o fata 20/25 e cea mai buna perioada. Daca e frumoasa. Parte multa de atentie de la toti, toti ii cad la picioare. Dupa 25 se duce la vale, ce sa mai zic 30. Evident, nu toate. Dar buna parte. Pentru un el? Eu cred ca dupa 25 incepe partea buna. Ai bani, experienta in munca ta ( de acolo si banii ) incepi sa vezi lumea, ai parte de fetele alea de 20 care vorbeam mai sus laughing. Dar nu e ceva scris in piatra. Mai stiu eu pe unul care abia la 29 a inceput sa isi traiasca viata in adevaratul sens al cuvantului.

11 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Adolescența, o vârstă a descoperirii de sine, a schimbărilor profunde, vârsta când suntem cei mai puternici și cei mai vulnerabili în același timp. Avem atâta potențial la vârsta aia și nici măcar nu ne dăm seama de acest lucru!

| RAY a răspuns:

Toate etapele sunt seminificativ de importante = toate sunt terminale,unice in viata ta MARIUS, si copilaria, adolecenta, tinerea, batranetea toate sunt ca un puzzele care complteaza un puzzele, din pacate uni nu ajung sa le parcurga

| Andreeush a răspuns:

Copilăria, nu ai nici o grijă.

| CleanHeart a răspuns:

Copilăria mi se pare cea mai faina și inocenta
Dar fiecare etapă are ceva frumos

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Copilaria.
Nu ai griji, stres.
Te joci, explorezi, te distrezi.Nu iti faci griji legate de ce te va astepta ca adult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Dacă ai norocul sa ai o copilărie frumoasa, da happy
Dacă nu...

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e happy

| GirlOnline81 a răspuns:

Fiecare etapa a vieții are farmecul ei. De ce? Pentru ca întotdeauna trăiești ceva diferit fata de perioada anterioară.

| wpetterssone a răspuns:

Cea mai frumoasă etapă a vieții este cea în care realizezi că ceea ce faci îți place și te ajută pe toate planurile, că ceea ce faci este sănătos valoric și poți trage foloase din ceea ce faci. Nu este întotdeuna ușor să identifici această perioadă. De ce? Întotdeauna, când găsești o nouă oportunitate de a face ceva nou, o consideri ca fiind cea mai bună de până atunci, dar conștientizezi după o perioadă că aceea nu a fost cea mai bună etapă a vieții. Un om de 25 de ani poate spune că cea mai frumoasă perioadă a vieții lui este acum sau că a fost când avea 16 - 18 ani. Altul, de 70 de ani, va spune acum sau la 35 de ani.

| SEMIHA a răspuns:

Cea mai frumoasă etapă a vieții este copilăria. Deși nu toată lumea are parte de una tocmai frumoasă, din păcate. Copil fiind, nu ai griji sau probleme prea mari. Dacă strici ceva prin casă, ți se pare că e sfârșitul lumii. În schimb problemele de acum, nu mai au sfârșit. Și încă ceva. O altă etapă a vieții pe care o numesc eu frumoasă este aceea când te îndrăgostești. Dar nu vorbesc despre "dragostea" din zilele noastre, dintre doi puștani de 14 și 16 ani. E frumos să iubești, dar să fii matur. Atunci când conștientizezi că fericirea ta, este de fapt fericirea partenerului/partenerei. Atunci te simți împlinit și nu îți dorești nimic altceva.

| CaliforniaLA a răspuns:

Adolescenta. Practic, iti schimba toată viața, de la aspectul fizic, la psihic. Treci prin cele mai multe schimbari si te formezi ca om. Vin cele mai frumoase momente pe care le vei trăi.