| FlowerRoseRose a întrebat:

Care credeti ca este cel mai frumos oras din Romania? (trebuie sa fac o descriere a unui oras din Romania si il vreau pe cel mai frumos)

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Te-am scutit pe tine de-o descriere! Cu uplacere :*

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Sibiu

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Brasov-este reședința și cel mai mare municipiu al județului Brașov, România. Potrivit recensământului din 2011, are o populație de 227.961 locuitori, fiind unul dintre cele mai mari orașe din țară (totuși în scădere în ultimele două decenii din cauza exodului sașilor și a reducerii activității industriale).
Stațiunea de iarnă Poiana Brașov se află la 12 km distanță de centrul municipiului, dispunând de o infrastructură dezvoltată pentru practicarea sporturilor de iarnă. Patron al orașului este considerată a fi Fecioara Maria. Statuia acesteia se află pe unul dintre contraforturile Bisericii Negre, îndreptat spre Casa Sfatului, având stema Brașovului sculptată dedesubt în relief.
Bafta! fundita?

| FlowerRoseRose explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Mersi mult dar eu nu voiam sa-mi dai si descrierea lui smug...o cautam si singura, eu voiam doar numele orasului) laughing dar mersi oricum

| SexyGirlSweet1998 a răspuns (pentru FlowerRoseRose):

Te-am scutit pe tine de-o descriere! Cu uplacere :*