| TheFool a întrebat:

Care e cea mai frumoasa tara din Europa dupa parerea voastra? Si sa nu vad raspunsuri ca: "Romania ca aici m-am nascut eu".

7 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Austria si Elvetia- au peisaje sperbe:X

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Grecia,scotia suedia danemarca. funda?

| blackrose7911 a răspuns:

Eu cred ca Franta. Mi se pare ca e plina de regiunu cu peisaje minunate cum ar fi Bretagne. merita vizitata, din pacate eu inca nu am vizitat-o. Sper ca intr-o zi sa ma duc acolo pentru ca e cea mai frumoasa tara din Europa. O iau si pe sora-mea cu minewinking fundita?

| cristi13 a răspuns:

Parerea mea: Anglia...Aici e cel mai frumos.

| Etelca a răspuns:

Sincer,nu stiu nu ma documentez prea mult despre tarile din Europa, dar cu siguranta n-as alege Romania! Cea mai urata tara din Europa!

| miroana122 a răspuns:

Imi place foarte mult Grecia,are niste peisaje superbe, insule unice in lume si cultura grecilor, arta exprimata prin constructiile impunatoare poate fermeca orice calator...Germania este o tara cu foarte multe obiective turistice, in special castele, constructii de o vechime considerabila si zone montane foarte apreciate.Anglia are monumente istorice,dar si multe atractii turistige Big Ben-ul,Teatrul Regal Plymouth,aici se gasesc cele mai vechi universitati Oxford si Cambridge,Castlefield,cu o istorie ''somptuasa'',Muzeul Birmingham,Labirintul York,este un labirint facut din porumb,este superb in orice caz,plajele din Godrevy(desi este greu sa ajungi la ele sunt uluitoare,cu stanci,plaje si bineinteles apa marii),Palatul Buckingham,CASTELUL TINTAGEL -se spune ca aici s-a nascut Regele Arthur despre care s-au scris multe carti si trilogii,Catedrala Gloucester,Tower Bridge,London Eye sau Millennium Wheel e uimitor, Portul Brighton, asa...The Backs(denumirea provine din cauza ca se afla in spatele unor colegii si oricum sunt specifice Angliei),STONEHENGE,Goth Minster e pe locul al doilea in Europa si este o catedrala gotica super -tare, dar un loc care m-a impresionat a fost Gradina Botanica a Cambridge-ului, daca vrei poti accesa mai multe site-uri si cred ca sunt si poze.Anglia este o tara minunata si are toate argumentele sa fie una dintre tarile mele preferate. Sper ca te-am ajutat cu informatiile pe care mie sincer mi-a facut placere sa le impartasesc.Un An Nou cu multe impliniri!

| Robu_Gabriel_1975 a răspuns:

Portugalia!