| Nr1One a întrebat:

Care e ceea mai buna metoda de a te maturiza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin trecerea timpului. Cand pierzi pe cineva drag, cand inveti ce inseamna responsabilitatea. Prin asumarea actiunilor tale.

| Nr1One explică (pentru anonim_4396):

E gresit daca nu vreau sa ma maturizez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nr1One):

Depinde de varsta, pana pe la 20 ani mai merge dar daca ai 25 si nu vrei sa te maturizezi atunci nu e prea bine.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nr1One):

Maturizarea nu se face prin metode: ea este naturala. Ca unii adulti fac precum copiii este tot de la natura: de la natura din creier.

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Totul tine de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eșecul, dacă înveți din el.

| Reghqen a răspuns:

Maturizarea persoanelor decurge de la sine în mod natural, în ritm cu timpul bineînțeles!
Unii se maturizează mai devreme, iar alții mai târziu, depinde de la persoană la persoană happy

| RoseWerthner a răspuns:

Pe mine m-au maturizat experiențele neplăcute si rock-ul.