| mihail38 a întrebat:

Care e faza cu adolescentii din ziua de azi si mai grav cu unii maturi care au cercei in ureche? Doar eu observ din ce in ce mai multi baieti cu cercei mai ales in abele urechi sau cate 2, 3 intr-o ureche. Care e explicatia la fenomenul asta? Cu vreo 15-20 de ani in urma nu prea vedeai chestii din astea pe la noi. Sa nu mai zic de cei care au o varsta deja, aproape de 30 sau peste 30. Ma gandesc si eu asa cum o sa-i explice ei copiilor lor ca poarta cercei? Ce fel de barbati sunt ei si cum se vor simti in fata copiilor lor? Si eu am avut ganduri din astea idioate sa imi pun pe la 19 ani dar ii multumesc lui varumiu ca mi-a fu##t vreo doua si mi-o scos repede prostiilea astea din cap.
Ma scuzati ca poate v-am ofensat pe careva dar eu nu pot sa te iau in serios cand te vad cu cercei in ureche.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii fara creier (cu inteligenta limitata) sunt ca oile: copie si imita ce vad la altii, fiindca ei sunt incapabili sa judece cu propriul capusor, ori nu au suficienta inteligenta ca sa-i ajute sa inteleaga ceea ce fac si atunci, doar COPIE de la altii crezand ca asa sunt diferiti de restul lumii, chiar daca chetiile pe care si le baga in corp le produc rani, infetii, bube samd.

| haileewatson a răspuns:

Cerceii sunt printre primele obiecte cu care oamenii isi impodobeau corpul in antichitate; au fost purtati de femei si barbati in aproape toate culturile si timpurile istorice, in diverse religii si pentru diverse motive. De la egiptenii antici pana la greci si asa mai departe. Iar in ziua de astazi, oamenii ii poarta din aceleasi motive: artistice, culturale, ca asa le place, ca se asorteaza cu hainele, ca e o forma de exprimare, ca e cool, ca te face sa te simti bine, etc.
Care e problema ta ca nu inteleg? Oricine poate purta orice laughing
Sincer mie imi e mila de copiii tai - oare cum o sa le explici cat de frustat si prost esti? Asta e mult mai grav decat sa porti cercei.

| Gândesclarece a răspuns:

Personal nici mie nu-mi place persoanele acelea cu cercei, dar e alegerea lor, daca atâta pot, cine suntem noi sa i judecam.

| rumi36 a răspuns:

Ce te doare pe tine ce poarta atii? Lasa-i sa poarte ce vor ei

| akaanne a răspuns:

Sunt și ei în pas cu moda. Nu e treaba noastra cum arata alti oameni.

| toxicidiot69 a răspuns:

Generațiile și gândirea acestora se schimbă pe zi ce trece, poate fi influențată de social media sau pur și simplu de oamenii din jurul lor. după părerea mea, cerceii nu sunt ceva foarte gravwinking in schimb trebuie sa avem grija la anumite vicii cum ar fi cigarettes/ drugs/ etc