| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Care e faza cu jocul balena albastra?

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ai ajuns tarziu la petrecere s-au terminat inscrierile pentru sezonu asta.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

"Acest joc a fost creat pentru a scăpa de tinerii răi", a declarat cel care a creat jocul când a fost dus la închisoare.
Jocul se joacă așa: tu iei legătura cu o persoană. Îi vei da niște date despre tine cum ar fi unde locuiești, după poți începe jocul. Jocul are 50 de sarcini pe care va trebui să le împlinești. A 50-a sarcină este să te sinucizi. Dacă ai facut-o, ai câștigat... moartea, dar dacă nu acea persoană îți va ucide părinții.
Jocul este foarte răspândit, mai ales în Rusia. Din câte știu, jocul poate este jucat în Moldova, dar nu știu dacă și în România.
Nu aș recomanda nimănui un astfel de joc. Avem doar o viață. Haideți să o prețuim făcând fapte bune precum voluntariatul nu prin jucat astfel de jocuri!
Sper că te-am lămurit în privința acestui joc și te sfătuiesc să nu joci!

| Gillian a răspuns:

Https://youtu.be/NOobfYgGoZs
Sper că te va lămuri.

| ZarinaaP a răspuns:

Ii scrii la curator, ii dai datele unde traiesti, si in fiecare zi iti da cate o insarcinare..De ex: sa te uiti la filme horror,sa vorbesti cu cineva care tot joaca acest joc,sati provoci durere, sa omori animale, sa te duci intr-o casa parasita.
Sunt doua grupe de oameni:
Balenele-care joaca jocul
Delfinii-care incearca sa convinga oamenii ce joaca sa nu mai joace.

Daca refuzi sa mai joci curatorul iti spune ca daca nu o sa joci, atunci iti va omori parintii, rudele apropiate.
Acest joc se mai numeste:
Trezeste-ma la 4:20; Casa linistita; Marea balenelor. (aceste alternative se pot gasi doar in rusa,si daca vei cauta pe net asa ceva, nu cred ca vei gasi.)
Ultima insarcinare este sa te duci pe o cladire cu multe etaje, si sa sari.
O fata din Romania tot a inceput sa joace, dar s-a adresat la timp parintilor, iar parintii la politie..si acum totul e bine.
Din Moldova tot multi se joaca.
Joaca a aparut in Rusia prin 2015..Si a devenit populara prin 2016-2017.

| kujghk a răspuns:

E un joc în care o persoana (se numesc curatori) îti trimite diferite provocări pe care trebuie neaparat sa le îndeplinesti pentru a trece la următorul nivel, iar jocul se încheie prin sinucidere. Mai este numit si jocul mortii, odata ce ai intrat nu mai poti iesi. Provocarea sau misiunea care o primesti rpin mesaj trebuie indeplinita la 4:20 noaptea