| SunshineSunrise a întrebat:

Care e faza? De fiecare data când trec pe strada se uita cate o fata la mine dar genul ala de fata de tipul ala fitoasa sau pitipoanca cu cercei și sprâncene creionate dar se uita în genul ala din cap pana în picioare incruntat. Ma simt prost când merg pe strada sa se uite una la mine cu sila mai ales ca nu încerc sa fac concurenta de frumusețe cu ele, eu sunt genul ala de fata mai cu ținută de cartier în sensul hanorac, adidași dar nu ma îmbrac în modul ala sa para ca arat ca un băiat. Ah și ma machiez ok, nici strident cum se fac ele de parca se duc la botezuri, un rimel, un fard de obraji și de ochi și asta e tot, hai la ocanii ceva de buze... îmi iau blugi mulați, am forme ok nu sunt genul sa port neapărat chestii ca sa îmi acopăr zonele sa nu vadă lumea ca nu as avea forme, îmi iau o bluza/hanorac mi se vad sânii normali prin haine, nu sunt genul ala care se îmbracă ca un baiat și arata ca un băiat deși e fata. Am ce trebuie corpolent sa arat ca o fata și mi-au zis multi băieți ca dacă m-as îmbracă odată în decolteu și rochie as arata bomba dar nu e stilul meu, sincer. Gen ma îmbrac chiar normal nu încerc sa scot ceva în evidenta, sau ceva aiurea sa atrag atentii neplacute. Care e faza cu fetele astea care se holbează urat? Si chiar m-am dus la o petrecere odată și mi-am luat rochie prima oara și tot la fel se uitau și îmi creează complexe fetele astea straight face

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pițipoance.

| Donsavas a răspuns:

Iti creează tie complexe, nu se uita ele urat. Ele doar se uita. Te vad mai interesanta fiind simplă cum ele nu simt pentru că au alt stil. Fetele se uita unele la altele. Nu concurează, nu se compar, poate doar narcisistele. Fetele invata una de la alta.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Nu ti se pare mai penibil sa te uiti tu dupa oameni? Oamenii fac diverse gesturi, nu stii niciodata ce gandesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ia cauta mataluta sa observi cum se uita acele fate care se imbraca si se fardeaza tot asa ca tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uitã pentru ca au ele complexe si vor sã te facã si pe tine sa le ai, iti dai seama dacã vor sã iasã în asemenea mod In evidentã, este doar pentru ca au ele complexe, se cred prea naspa, avand o incredere foarte scazutã in aspectul lor fizic.
sau probabil in ochii lor esti urâtã si ele frumoase?batting eyelashes Cine stie...

| devilshelp a răspuns:

Sunt mai multe variante. E posibil sa fie geloase, e posibil sa se creada superioare si destule. Dar pe tine nu ar trebui sa te intereseze asta. Pe strada incearca sa te uiti inainte si sa te prefaci ca nu le vezi. Sau daca esti mai tupeista si nu te deranjeaza sa te iei la cearta cu ele poti sa le dai o replica din aia "Dar nu vrei sa faci si o poza?"

Răspuns utilizator avertizat
| devilshelp a răspuns (pentru SunshineSunrise):

N-ai ce sa le faci, asta e mentalitatea lor. Degeaba te iei la cearta cu ele ca tot pe a lor o s-o tina, iti zic eu. Bine, tot e satisfacator cand se uita asa intens la tine si ii dai o replica din aia de ramane muta laughing)