| Alextusent a întrebat:

Care e mai bun ca și calitate-pret dintre Huawei p8 lite 4g dual sim și Sony xperia t2 ultra?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei Ascend P8 Lite deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......huba2j.php

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Ca și calitate Sony Xperia t2
Dar ca specificații tehnice aș merge pe Huawei P8 lite cu toate că este firmă chinezească. Chinezii au început să producă telefoane bune au procesoare foarte bune care sunt peste ARM-urile americane și Qualcomm-uri.

| rgx a răspuns (pentru Anonimuserr):

Nicidecum peste Qualcomm si Exynos!

| Anonimuserr a răspuns (pentru rgx):

Da, normal dar MediaTek este un prcesor bun sau Kirin. Sunt bune.