| LollypopMe a întrebat:

Care e mai buna? Lumanarea galbena sau rosie?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! poate daca dadeai mai multe informatii despre ce iti trebuie, primeai un raspuns pe masura, fiecare culoare are o intrebuintare, galbena e pentru biserica, restul culorilor sunt pentru decor si cine romantice.

| LollypopMe explică (pentru caramela):

Eu stiam ca e mai buna cea rosie. Apoi au zis aia la tv ca e mai buna aia galbena. de aia am pus intrebarea, ca sa stiu care e mai buna, lumanarea rosie sau galbena?

| Dana211 a răspuns:

Nu vad ce legatura are culoarea cu calitatea lumanarii si nici ce intelegi tu prin lumanare "mai buna". Lumanarea rosie e ca cea galbena doar ca are ceva colorat in ea deci diferenta e legata doar de culoare si in niciun caz de calitate

| moilolyta09 a răspuns:

Rosie este mai romantica daca vrei sa organizezi o cina romantica dar daca vrei sa te duci la biserica sau nu stiu ce vrei sa faci cu ea e buna ce a galbena.happy

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Calitatea nu depinde neaparat de culori, dar ti-as recomanda-o pe cea rosiewinking!

| DyaLove a răspuns:

Galbena.