| Emma a întrebat:

Care e parerea voastra despre viata?

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

E grea...Si de multe ori fara rost.Adica te chinui ani intregi sa inveti ca sa ajungi sa ai un servici, deci practic e te chinui ca sa te poti chinui in continuare.Sunt ani pe care ii pierzi degeaba, ani in care faci lucruri pe care nu stii daca trebuie sau nu la le faci, ani in care nu ai scopuri, teluri...
Sunt zile in care ai incredere in oameni, si aceasta incredere te poate duce in groapa.Altele,sunt zile in care se duc cei dragi si iti vine sa mergi dupa ei, de disperare.Si in cele din urma, cand ti`e mai draga viata, se termina subit. Te pomenesc fii si fiicele, verisorii si nepotii, dar dupa un timp mor si ei si uita toti ca ai existat vreodata. Iar numele tau dipare...incet,si nimeni nu`si mai aminteste ca ai calcat vreodata pe pamant.Si tot ce ai facut in viata se duce de rapa cu timpul

8 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Viata. viata... viata
viata este cel mai frumos lucru care ni l-a putut da Dumnezeu
Stii dac stai sa te gandesti tu nu setii nimic despre viata ...omu nici cand moare nu stie unsfert din cate ar treebuii sa se stie despre viata
viata e unica a 2 nu o mai primim si ar trebui sa ne gandim bine fiecare pas care il facem si atunci cand zicem ca ne :plictisim" oamenii care mor ce mult ar vrea ei saracii sa iaba clipele acelea iar pe pamanant in care noi ne plictisim
este ceva ce nu se poate explica in cuvinte " viata""

| Puf a răspuns:

Hmm thinking Daca as sta sa ma gandesc, nu as reusii in toata viata sa-mi dau seama. Viata e scurta, trebuie traita fiecare clipa pentru ca trece foarte repede. Nici un om, pana moare, nu poate da o definitie a vietii, timpul nu ne permite sa ne dam seama, trece mult prea repede. Viata e pur si simplu, viata! Ceea ce traim in fiecare zi cu bune cu rele, viata inseamna ori ce lucru il facem, fie ca clipim sau calatorim. Viata, suntem noi!

| Kiiiissss a răspuns:

E suuperbaaabig grin

| LoveBonJovi a răspuns:

Părerea mea este că ar trebui să fie un lucru minunat, dar oamenii au distrus-o.
Dar, cine vrea, se poate salva.
Ar trebui să nu ne mai plângem atâta, să ne bucurăm de minunăţiile vieţii - să începem să le vedem - şi să ne gândim la ce avem, în loc să ne gândim la ce nu avem.
Aşa, viaţa ar fi minunată, cum ar fi trebuit să fi fost de la început.

| ραтяίcία a răspuns:

Este cel mai important dar...este un vis la care foarte multi aspira.trebuie traita cu bune si cu rele. daca esti dezamagit de viata ta gandeste'te ca altii ar da orice sa o aiba.gandeste'te. oare meriti tot ce aitongue...este un joc in care uh esti play'erultongue. poti face tot ce vrei din viata da.tongueuh esti responsabil de ce se va alege din eawinking

| Elena_4068 a răspuns:

Are etape bune si rele triste si fericite.

| xXLipHeartSweetieDudeXx a răspuns:

Trebuie traitarolling on the floor

| BlaBla13 a răspuns:

Parerea mea este ca e prea scurtahappytrebuie sa profiti la maxim de eabig grin