| Daniel9 a întrebat:

Care e problema oamenilor ca stau eu singura in pauze? Daca sunt mai retrasa care e faza? Nu am prieteni in scoala noua. Nu pentru ca am facut ceva gresit la inceput, ci pentru ca altii m-au judecat dupa felul in care arat. Daca nu sunt asa frumoasa, nu inseamna ca nu sunt amuzanta nu? Nu sunt sociabila si nici nu o sa fiu vreodata cu niste cretini care se iau dupa infatisare straight face Lumea e curva. Pareri?

5 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Nu-i lua in seama!

| Piticutsss a răspuns:

Corect. In ziua de azi toti stiu sa judece,... Nu se uita in suflet sau la comportament, ci la aspectul fizic. Sunt niste panarame [scuze expresia] asemenea oameni, care gandesc in felul asta. Nu trebuie sa te iei dupa ei. Gandeste'te ca sunt unii oameni care te apreciaza asa cum esti. Crede'ma, cand or sa'si dea seama ce fel de persoana esti, or sa'si schimbe parerea. Lasa'i sa vorbeasca. Ei vorbesc, ei aud. Si tu stai calma, fii in lumea ta, nu'ti pasa de ceilalti. :*

| DizzyXD a răspuns:

Eu zic sa iti faci un prieten/a cu caresa vb, si aceea prietena sa fie din scl cls ta

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu e nicio problema in a fi retrasa, dar nici nu este un lucru bun.Frumusetea nu are nimic de a face cu caracterul tau.Parerea mea,nu mai fi asa retrasa, ca nu e bine pentru tine, nu pentru ceilalti!

| Dragonasu47 a răspuns:

Mda, un caz de genu e in clasa mea. Am o colega, are un fizic mai de baiat probabil ca s-a dezvoltat mai rapid si are masa musculura + strat adipos ( daca vreti sa nu aveti strat adipos mancati de post smug ) poate in exces. Lumea isi bate joc de ea non-stop, de multe s-a dus acasa plangand, cu toate ca era in stare sa bata un ratat de 30 kg cu TV in brate, nu o facea pentru ca nu era proasta... si nu are nici o prietena in clasa, pentru ca de cand a venit in scoala nu a comunicat si acum deja totul e pierdut, toate fetele s-au facut curve si nu are ce cauta ea in grupul lor... asadar sfatul meu este sa incerci sa iti faci prietene ca o sa se ajunga nasol, dar prieteni alesi, nu toate curvele / toti cocalarii. Da-mi si mie ID-ul tau prin PM big grin