| 00Criss00 a întrebat:

Care era numele actorului din Harry Poter?

9 răspunsuri:
| AdDa1502 a răspuns:

Numele lui este Daniel Radcliffe si poti cauta pe wikipedia date despre el.

| cristiiiiiii a răspuns:

Daniel Redecliffe este numele actorului

| вяυηηєттα a răspuns:

Daniel Redecliffe

| Antoniacopiluța a răspuns:

Numele lui este Daniel Radcliffe.happy.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Cel care il juca pe Harry este Daniel Redcliff. Sper ca te-am ajutat!

| 00Criss00 explică (pentru Anonimuuuussssss):

Si trebuie sa fac un referat despre el si m-am gandit la viata lui personala... da nu prea gasesc e casatorit sau ceva de genu asta?

| Anonimuuuussssss a răspuns (pentru 00Criss00):

Incearca aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Daniel_Radcliffe
Sper ca te-am ajutat!

| Leiko a răspuns:

Numele CORECT este Daniel Radcliffe, dragii mei / dragele mele vorbitoare de limba englezalaughing. Si e Potter cu doi de t.
Scuze daca pare nesimtit raspunsul dar nu ma pot abtine, nici Harry Potter sau numele actorului nu stiti sa-l scrieti. "a" in engleza se pronunta "e(i)" dar clar nu se scrie cum se aude.