| anonim_4396 a întrebat:

Care este antonimul la prost?

5 răspunsuri:
| ExpertoTpu a răspuns:

Destept,cu capul pe umeri, inteligent, descurcaret...

| Bubulutsaa a răspuns:

DEȘTÉPT adj. 1. v. treaz. 2. v. sculat. 3. v. inteligent. 4. v. spiritual. 5. abil, dibaci, ingenios, iscusit, isteț, îndemânatic, meșter, priceput, (pop.) mehenghi, (înv. și reg.) pricopsit, (prin Transilv.) prinzaci, (înv.) meșteșugăreț, practic, (fam. fig.) breaz. (Om deștept.) 6. chibzuit, cuminte, inteligent, înțelept. (O faptă deșteaptă.)
Funda?

| SashaGirl a răspuns:

Destepl inteligent...si tu esti antonimul la destept rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Destept, inteligent.

| AnnA6 a răspuns:

Destept