| CrisutzuxD a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? care mi-o recomandati? sa fie s. f kay? fantasy

Răspuns Câştigător
| diulia a răspuns:

TWILIGHT:X
jurnalele vampirilor
harry potter
orasul oaselor
fortele raului absolut
happy si mai sunt multe...da astea siguur o sa-ti placa>big grin

8 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Mie mi-a placu mult Academia Vampirilor de Richelle Mead. E o carte extraordinara cu vampiri si dragoste.

| AlinaAndreeaa a răspuns (pentru Th3eo):

Le-am citit pe toate... cele mai tari carti

| ardillabicolor a răspuns:

Mie imi place Ingerul Noptii de Becca Fitzpatrick. E fantasy dar in acelasi timp are si mister si dragoste. Mi se pare foarte interesanta. Ti-o recomand cu placere. happy

| justme2025 a răspuns:

Codul lui DaVinci - Dan Brown
si
Ingeri si demoni - Dan Brown

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Uite aici cateva carti care sunt sigura ca iti vor placea.Preferata mea este seria "Fortele Raului Absolut" "Cronicile Wardstone" si "Twilight"

1."Twilight" Autor/Autoare: Sthephenie Meyer si cuprinde:
-Twilight
-New Moon
-Eclipse
-Breaking Dawn

2."Harry Potter" si cuprinde:
-Harry Potter si Piatra Filozofala
-Harry Potter si Camera Secretelor
-Harry Potter si Prizonierul din Azkaban
-Harry Potter si Pocalul de Foc
-Harry Potter si Ordinul Phoenix
-Harry Potter si Printul Semipur
-Harry Potter si Talismanele mortii

3."Cronicile Wardstone" Autor/Autoare: Joseph Delaney si cuprind:
-Ucenicul Vraciului
-Blestemul Vraciului
-Secretul Vraciului
-Batalia Vraciului
-Greseala Vraciului
-Sacrificiul Vraciului
-Cosmarul Vracilui

4."Stapanul Inelului" cuprinde:
-Fratia Inelului
-Cele doua turnuri
-Intoarcerea Regelui

| RandyMarsh a răspuns:

Cartea mea preferata este INVITATIA LA VALS de Mihail Drumes

| JaimiSara a răspuns:

Cartea mea preferate e cronicile din narnia are mai multe vlume dar e super misto