| HappySadness a întrebat:

Care este cel mai lung cuvant cunoscut de voi care sa aiba doar vocale?
Fundita pentru cel mai lung

6 răspunsuri:
| Lullly a răspuns:

Se pare ca doar cuvantul acesta este cel mai lung alcatuit doar din vocale:UIUIU(inseamna chiot de bucurie)

| firstb a răspuns:

Auauau, uiuiu... happy

| Drums a răspuns:

L-am auzit saptamana trecuta la meciul de handbal.
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
rolling on the floor
ce ne mai huduiau aia
blushing

| Nastia a răspuns:

Oaielaughing

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Oaie.toate sunt vocale.thinking

| Cineva_3810 a răspuns:

Nu stiu un cuvaant, dar stiu o propozitie formata numai din vocalehappy
oaia aia e a eihappy