| Mada a întrebat:

Care este citatul vostru preferat?batting eyelashes [tin sa mentionez ca cel mai bun primeste fundita :*]

Răspuns Câştigător
| Bianca206 a răspuns:

Don’t waste a minute not being happy. If one window closes, run to the next window — or break down a door.;
Cat timp celorlalti nu le pasa ca esti trist, fii fericit!;
Incearca se definesti viata. un drum intunecat in care toti atarnam de un fir de ata. happy

37 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Pluteşte drept înainte şi, dacă pământul pe care-l cauţi nu există încă, fii sigur că Dumnezeu îl va crea într-adins pentru a-ţi răsplăti îndrăzneala.(Regina Isabela către Cristofor Columb)

| HBK a răspuns:

Fie roata si patrata, tot se intoarce ea o data.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

"Accept să fiu ultimul om, dacă a fi om înseamnă să semeni cu ceilalţi." - Emil Cioran

| marrr a răspuns:

"Dumnezeu nu incearca pe oricine".happy si asa a reusit profa mea de engleza din 1-4 sa invinga cancerul.

| gigiro a răspuns:

Eu am doua citate pe care le folosesc mai tot timpul. 1)Lacrimile femeilor numai Dumnezeu le stie(sau numara)- preluat din cuvintele de duh ale evreilor. 2) Absolut, e fapttul ca totul este relativ (Einstein)

| anss23 a răspuns:

Cele doua citate pe care le-au scris @motanelul si @babyblue:
''Ce nu te doboara te face mai puternic"
"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

| Alisa a răspuns:

Singurul lucru obligatoriu în viaţa asta e să mori, în rest nimic nu-i "musai".

| diana a răspuns:

,, Ai castigat? Continua! Ai pierdut? Continua!

| L a răspuns:

Oricare ar fi jocurile in care intram `suntem datori sa nu ne jucam cu noi insine happy -Ralph Waldo Emerson

| Farcas a răspuns:

Invata sa iubesti cand inima ti-e franta, invata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta, sa mergi cu capul sus cand soarta ti-este cruda, sa stii s-ajuti p altii cand nimeni nu te ajutalove struck

| Angiutssa a răspuns:

Hmmm... buna intrebare!
"Nu credeam sa-nvat a muri vreodata"
happy

| cyufulyky a răspuns:

Viata e ca parul de la c** scurta si plina de ***...

nimeni nu moare virgin ...viata ne **** pe toti.

speranta e cea mai mare curva toata lumea traieste cu ea.

scuze de vocabular dar asta e viata e realitateawinking

| miauu a răspuns:

Ai castigat sau ai pierdut
nu te opri din drumul inceput
lupta sperrand ca intr-o zi
tot ce iti doresti se va implini
regreta doar timpul pierdut
tot ce puteai sa faci si n-ai facut

| hugo a răspuns:

Frumusetea este… cand te uiti in ochii unei femei si vezi frumusetea in inima ei

| kally a răspuns:

"Vei pricepe multe lucruri nevazute, caci viata si lumea sunt pline de taine grele.Sa nazuiesti mereu a dobandi stima oamenilor si mai ales pe a ta insuti.De aceea sufletul tau sa fie intotdeauna la fel cu gandul, gandul cu vorba si vorba cu fapta, caci numai astfel vei putea obtine un echilibru statornic intre lumea ta si lumea din afara"(Liviu Rebreanu)

| mary123 a răspuns:

Forget the past, live the present, never think for the future

| ÅñdRa a răspuns:

Copilaria nu se masoara de la nastere pana la o anumita varsta la care copilaria este depasita, iar lucrurile copilaresti sunt date deoparte.Copilaria este regatul unde nimeni nu moare
Edna St.Vicent Millay

| babyblue_8473 a răspuns:

"Ce nu te doboara, te face mai puternic! "
Cel mai adevarat. happy

| Ixchel a răspuns:

"Orice sfarsit e un nou inceput!"

| Helpmeeveryday a răspuns:

Si poate voi gresi din nou... Eu nu fur inimi, le primesc cadou!

| Boo a răspuns:

Odio la vida y la vida me odia.
Un drum fara obstacole este unul lung si plictisitor.
singuratatea nu inseamna sa fi singur ci singurul.
iarta`ti dusmanii dar nu uita niciodata cum ii cheama.

| pisicutzaa a răspuns:

A trai in lume fara a avea la cunostinta ce inseamna, e ca si vagabondare intr-o enorma biblioteca, fara ca macar a atinge o carte.

| motanelul a răspuns:

De fat nu e citatul meu a a lui mircea badea dar mi se pare fabulos:Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| Pinkyx a răspuns:

Decat 100 de prieteni falsi, mai bine 1 adevarathappy

| Gogutzu a răspuns:

Fugi de tentatii…dar incet, sa te poata ajunge tongue

| Zodiac a răspuns:

Pai am cateva citate ce m-au impresionat.

"Inima simte ceea ce ochii nu pot să vadă şi ştie ceea ce mintea nu poate să înţeleagă."
Robert Valett

Exista lucruri despre care stim ca sunt imposibil de realizat pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.
Einstein

Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea. (Georges Brassens)

Peace

| m0nica a răspuns:

" fereste- ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura " straight face

| PA21345678i9 a răspuns:

"Astept un cutremur ca sa imi scuture scrumul de la tigare"

| BrUnEtA_2704 a răspuns:

CeI care ma critica si ma invidiaza vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fii niciodata!