| AlerimxD a întrebat:

Care este diferența dintre mate-info și mate-info bilingv engleză? Ce materii fac în plus la bilingv în fiecare an?
Thaaaanks. Fundiță.

3 răspunsuri:
| dyannee a răspuns:

La mate-info simplu nu se face engleza de 5 ori pe saptamana + alte optionale(Geografia Angliei si a Marii Britanii, Istoria Angliei, Elemente de cultura si civilizatie engleza etc.).

| zzzzz a răspuns:

La mate-info bilingv engleza se preda o materie in limba engleza, iar la mate-info, nu.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

De fapt, la orice profil cu bilingv engleza, faci 6 ore de engleza pe saptamana. In mod normal faci 2.