| Truccucarti a întrebat:

Care este diferența dintre lichidul seminal(ejacularea) și cel preseminal(preejaculare)? In ce cantitate consta fiecare și când apare cel seminal după cel preseminal? Prin ce se deosebește? Va rog din suflet sa răspundă cei care știu. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Preseminalul este un fel de „unguent" pentru ca lichidul seminal sa poata ajunge acolo unde trebuie. Dar contine si el spermatozoizi. Mult mai putini, intr-adevar. Dar exista un risc minim de a ramane insarcinata partenera.

| CaliforniaLA a răspuns:

Se deosebește prin cantitate, tot acelasi lichid este, doar ca cel preseminal vine in cantitate mai mica, dar se poate rămâne însărcinată și din cel preseminal

| alexhadarean a răspuns:

Din contra, exista un risc mai mare sa ramana insarcinata cu lichidul preseminal (picatiura fericirii) decat ca te scapi tu din greaeala, se deosebeste prin cantitate, dar nu iti dai seama cand vine in schimb la cel seminal (ejacularea)il simti pana in calcaie! Sper ca am fost de ajutor