| soseta a întrebat:

Care este diferenta dintre realitate si fictiune?

3 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Este acelasi grad de diferenta care este intre Rai si pamant.

| happyendings a răspuns:

Daca tu scrii ce s-a intamplat ieri detaliu cu detaliu atunci e ceva real.Dar daca scrii ca ai fost in londra, e ceva fictiv, creat de tine.

| De3a_6540 a răspuns:

Pai Realitatea este ceva.Care este adevarat.real[De aici si cuvantul realitate]. Care se intampla cu adevarat.In schimb fictiunea e ceva ce se intampla.dar nu este real[Este regizat].O persoana fictiva nu e reala.deci nici o intamplare fictiva nu poate fi reala.