| Sexy_7804 a întrebat:

Care este diferenta dintre un telefon original si o replica? funda?:*

Răspuns Câştigător
| GoguSteriade a răspuns:

Sa incepem cu carcasa. Intotdeauna replicile au parte de un plastic extrem de prost, care se sparge la prima cadere. Numele NOKIA devine la replici, de obicei, NOKLA, dar se foloseste un L mic pentru a nu se sesiza diferenta.

Camera nu este mai mare de 1, 3MP chiar daca telefonul original are 5, 8, 10MP. Meniul este complet diferit si poti avea norocul sa prinzi un telefon in chineza. Nu ai parte de softurile originale ale telefonului si nici nu le poti instala, daca doresti.

Decat sa iti iei o replica, mai bine mai asteapta si strenge bani pentru ceva calumea, durata de viata e de zeci de ori mai lunga. happy

2 răspunsuri:
| n3bunatica a răspuns:

Cel original este mult mai bun decat copia. poate tine bateria mai mult, vizibilitate mai clara, sunetul mai clar.si functiile merg mai bine pe telefonul original.

| anonimCelebru a răspuns:

Unele telefoane sunt asa de bine facute incat nu iti vei da seama daca nu cunosti, am avut un prieten care si-a luat teapa, la e71 de ex cand intri acolo la conectivitate cele originale au infrarosu bluetooth, mai multe vreo 4-5 nu mai stiu exact, astea replica au decat bluetooth, cel mai bine este sa mergi cu cineva care cunoaste cand vrei sa iti cumperi un tel SH happy