| Mewy a întrebat:

Care este diferenta intre culori acrilice si tempera?happyfunda

2 răspunsuri:
| alinae a răspuns:

Acrilice sunt pentru pictatul pe lemn,sticla, iar cu tempera pictezi pe foaie. Daca pictezi pe lemn cu tempera o sa fie un dezastru.

P.S. Daca te murdaresti pe haine cu acrilice nu o sa se mai duca, deci ai grija.Bafta:*

| Miruna_Simion_1994 a răspuns:

Tempera deschide lucrarea. dupa ce se va usca vei observa ca, culorile sunt mai deschise, iar cu acrilice culoarea ramane aceeasi.