| lary67boy a întrebat:

Care este diferenta intre Real si Uman? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LittleZyzy a răspuns:

Realul se bazeaza pe stiinte exacte, matematica, fizica, chimie, biologie s. a. La uman se studiaza romana, latina, istorie etc. Limbile straine se incadreaza in ambele.

9 răspunsuri:
| Cryss a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t388320.html

Un exemplu de profil real : matematica-informatica
Profil uman : Filologie

| IuliaAle a răspuns:

Uite...partea de real cuprinde profilele mate-info si stiinte ale naturii ( bio-chimie ). Umanul cuprinde filologia si stiintele sociale. Diferenta dintre partea de real si cea de uman este ca la real trebuie sa stii bine matematica, fizica, chimie, biologie, informmatica, adica aceste stiinte exacte, bazate pe formule, cifre etc. Umanul inseamna limba romana, istorie, geografie, latina, si un studiu mai intens al limbilor straine decat la profilul real. Gandeste-te foarte bine si pe ce vrei sa te axezi in viitor, ce vrei sa faci cu viata ta, dar, mai ales, ce iti place tie. Eu am avut media de admitere la liceu 9. 87, si am preferat sa merg la fililogie, vreau sa urmez mai departe dreptul international si limbile straine. Daca vrei sa alegi medicina, te sfatuiesc sa mergi la stiintele naturii. Pentru jurnalism, psihologie. portivit ar fi profilul de stiinte sociale. Inca o chestie importanta: daca vei urma un profil umanist, nu inseamna ca nu poti face o facultate bazata mai mult pe stiintele exacte are profilului real! happy

| alexam a răspuns:

Real inseamna multa matematica si stiinte exacte, Uman inseamna multa literatura si stiinte care nu sunt exacte big grin adica geografie, limbi straine, arta, tot ce nu are mate, chimie, fizica, si chestii cu cifre, calcule si formule! happy

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Real-Mate -info
Uman-limbi straine, stiinte sociale

Alte răspunsuri
| Beatrice_6624 a răspuns:

Real- stiinte exacte
uman-filologie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...partea de real cuprinde profilele mate-info si stiinte ale naturii ( bio-chimie ). Umanul cuprinde filologia si stiintele sociale. Diferenta dintre partea de real si cea de uman este ca la real trebuie sa stii bine matematica, fizica, chimie, biologie, informmatica, adica aceste stiinte exacte, bazate pe formule, cifre etc. Umanul inseamna limba romana, istorie, geografie, latina, si un studiu mai intens al limbilor straine decat la profilul real. Gandeste-te foarte bine si pe ce vrei sa te axezi in viitor, ce vrei sa faci cu viata ta, dar, mai ales, ce iti place tie. Eu am avut media de admitere la liceu 9. 50, si am preferat sa merg la filologie, vreau sa urmez mai departe Dreptul international si Limbi Straine. Daca vrei sa alegi medicina, te sfatuiesc sa mergi la stiintele naturii. Pentru jurnalism, psihologie. portivit ar fi profilul de stiinte sociale. Inca o chestie importanta: daca vei urma un profil umanist, nu inseamna ca nu poti face o facultate bazata mai mult pe stiintele exacte are profilului real! happy

| CapSuniCadOolCe22 a răspuns:

La uman se bazeaza pe mai multe limba romana, istorie geografie istorie franceza engleza lit universala etc, iar la real mai multe mate chimie biologie, informatica etc si mai putina romana, geografie, literatura universala, engleza, franceza. etc