| numesiprenume0 a întrebat:

Care este faza cu 10 years ago? Vad peste tot postari de genul. De unde a aparut acest fenomen si la ce se refera?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

E vorba de o comporatie intre o fotografie facuta acum 10 ani in comporatie cu una facuta acum.
Spre exemplu cauti o poza de-a ta de acum 10 ani si faci una acum.Si vezi ce diferente, ce schimbari s-au intamplat inacesti ani.
Dar doar daca esti adult. DACA esti adolescent si ai sa zicem 15 -17 ani, schimbarile sunt evidente.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În urmă cu 10 ani.

| LolaNoire82 a răspuns:

"10 years ago" este o expresie in engleza care inseamna "acum 10 ani"