| yuly_6695 a întrebat:

Care este formula iubirii?
Concret.

Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

O echipa de psihologi si matematicieni britanici a gasit o formula care permite evaluarea dragostei, cu care doi parteneri pot verifica daca sentimentele lor sint adevarate sau trecatoare.
Ei au luat in calcul sase factori, si anume A (gradul de Atractie), C (Charisma), I (Increderea), I (Intimitatea), F (Feromonii - hormonii dragostei) si S (imaginea despre Sine), primii patru fiind notati de la 1 la 10, S - de la 1 la 5, iar F are valoarea fixa de 8.
Formula Dragostei este D = (0, 5(A+C+F) + 0, 3 (I+I)) / (2(5 - S)+2).
Daca rezultatul e intre 8 si 10, partenerii au sansa unei iubiri inflacarate; intre 5 si 6 - e vorba de un sentiment �caldut�; intre 4 si 5 partenerii sint mai degraba indiferenti unul fata de altul.
Sub 4 - dragostea trebuie cautata in alta parte.

17 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Noi la patrat x $ = love
love -$ = foame
foame= no love
rolling on the floor

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@ Selef Imi place sa vad oameni care recunosc ca inteligenta ii inhiba!

@Georgian I like your style!

@Dulshe Daca aia ar fi formula inseamna ca ar trebui sa am inima hotel!

| JustMeFlory a răspuns:

Pai...sa spun o chestie de care am ramas surpinsa.Acum cateva saptamani eram la munca cu o femeie in varsta(50 de ani)si a venit vorba despre iubire. M'a intrebat ce inseamna iubirea...si i'am spus ca nu exista. mi-a spus ca am o gandire buna pentru 17 ani, si ca asa este iubirea nu exista.deci in concluzie totul tine de obisnuinta, sau de atasarehappy

auran
| auran a răspuns:

Un butoi plin cu rahat si miere, depinde cu ce parte incepi!

| dulshe a răspuns:

Dupa mine formula ar fi asta:
Comunicare+Prietenie+Intelegere=iubire

| Mya a răspuns:

In primul rand este diferita:fata de familie, prieteni, partener si chiar animale.
Cu alte cuvinte are la baza:respect, loialitate, atractie, dependenta, admiratie, adoratie...si lista continua in functie de categorie!

| MADALINAAAA a răspuns:

Iubirea este definita intodeauna la fel si mereu altfel, pentru ca fiecare o simte diferit si o descrie altfel.

| selef a răspuns:

Cord + $ - creier=love

| SimpleSergio a răspuns:

Mi se pare o intrebare aiurea straight face ce iubire? abureli. Nu exista asa ceva... exista doar atractie si seductie happy.mai potrivita intrebare ar fi "ce-si doresc femeile " laughing) aici stiu sa-ti raspund.

| Lorenada a răspuns:

Intilniri+saruturi+intelegere=iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu formula, dar mi-am amintit ca am citit un lucru care ti-ar putea folosi: "in viata nu ai decat o unica mare dragoste; toate cele care o preced sunt amoruri de rodaj, iar toate cele care o urmeaza sunt amoruri de recuperare"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lesa+Bici=love in the mood.

expert? fi serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu+tu=noi big grin
noi=eu si cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva sublim.eu am avut norocul sa cunosc iubirea, am trait poate cele mai frumoase clipe alaturi de prietenul meu, inca suntem impreuna si sper sa fim in continuare. Iubirea nu se poate descrie. ea se simte.sunt acei fluturashi ce misuna prin stomac.acea rasuflare imbietoare.acele ganduri scoalaresti.semnifica iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste nu este, este dor iluzia formula ei egzista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea exsista da se si simte

| onix a răspuns:

Formula iubiri...greu de spus big grin iubirea poate sa apara din orice retea.prietenie...necunosuti...vecini...iubirea rasare de oricunde si pentru acestea toate sunt diferite raspunsuri...parerea mea cred ca nu este o formula anume trebui sa te iubesti si sa iti placa de acea persoana. unii doar pentru bani(Monica Columbeanu).alti pentru iubire (eulaughinglaughinglaughing big grin).alti pentru parinti( =\\=)altii ca sa ii faca gelosi pe unii( sebi ):d