| Alexandru4 a întrebat:

Care este mai bun dintre Play Station 3 de la SONNY si un Xbox 360? Si daca-mi puteti spune si care ar fi diferentele dintre ele. FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu as inclina spre Play station 3 cel mai probabil.
PS3 are Blu-Ray, are Internet Gratis, are controller fara baterii, doar il incarci prin cablu, ii poti schimba HDD-ul cu ce vrei tu.
PS3 are cele mai tari jocuri exclusive si are PS PLUS, platesti 15 E la 3 luni sau 50 E pe an, si primesti in jur de 50 de jocuri gratis pe an, intre care NFS MW 2012, ASSASSIN’S CREED 3, GTA IV, BATMAN ARKHAM CITY, INFAMOUS 2, CRYSIS 2, poti proba orice joc timp de o ora, etc.
Toate astea cu 15 E la 3 luni sau 50 pe an.
Odata descarcate, chiar daca le stergi, poti sa le descarci din nou cand vrei, chiar daca a disparut oferta.
Jocuri pentru xbox 360 sunt - Alan Awake, Crackdown 2, Fable II/ Fable III, Halo 2 / 3/ ODST/ ReAch, Gears of War 2, Splinter Cell: Conviction, Forza Motorsport 3, Mass Effect 2, Kingdom Under Fire, Banjo Kazooie, Ninja Blade, Too Human. Pentru PlayStation sunt - God of War II / III, Heavy Rain, Infamous, Killzone 2, MAG, Metal Gear Solid 4, Quantum Theory, Ratchet & Clank, Resistance 2, Twisted Metal, Uncharted1 / 2: Among Thieves, The Last Guardian, Last Rebellion, Steambot Chronicles 2.
Diferenta de pret a celor doua console nu este asa mare. Gasesti Consola XBOX 360 Elite + joc Halo 3 undeva la 1, 200 RON iar Consola Playstation 3 Slim, 250GB, Negru + Joc Fifa 2010 la 1, 400 RON. Nu stiu daca se merita diferenta cand cele doua console, de banii aia ramasi ai putea lua un joc in plus doar... Singura diferenta ceva mai majora pe care o vad este faptul ca PS3 are Blu-ray Disc, asta inseamna ca poti vedea filme high def de pe consola.
Sper ca am ajutat. Craciun fericit si distractie placuta indiferent de alegere!