| Andra_5221 a întrebat:

Care este parerea vostra despre droguri? Ce dependente creeaza? Spre ce ne indreptam daca consumam acese substante?

8 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Drogurile te "trag" din realitatea de zi cu zi si te arunca in alta, unde nu exista suferinta, unde nu exista girji, stres, unde te simti inghesuit in propriul tau corp, unde iti gasesti pacea, unde gasesti placere.Partea proasta e ca aceasta iluzie tine putin. Te "lovesti" iar de realitatea pe care ai vrut cu nerabdare sa o parasesti cu acel drog. Vrei din noua acea senzatie.De unde si dependenta.Prima oara psihica, apoi si cea fizica.Incepi sa cheltui prea multi bani, furi... ajungi rau, stii ca nu te mai poti ajuta singur.Viata ta nu va mai fi cum a fost.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Destination: Paradise!

| octavianpas a răspuns:

Consumatorii de droguri se indreapta spre moarte sigura.

| Hombre a răspuns:

Scoateti din cap cuvantul asta avem destule nocivitati; tutn, euri, nitriti, fosfati, fungicide, erbicide, gudron, bioxid de cabon, plumb, ingrasaminte chimice, etc etc asta ne mai lipsea drogurile.

| Hombre a răspuns:

Revin cu o intrebare.Iti place actrita americana de origine suedeza paremise Uma Thurman?

| vyo a răspuns:

Te indrepti spre moarte sigura.

| chelutzul a răspuns:

Drogurile sunt de mai multe feluri : pe care le fumezi, pe care le injectezi, pe care le tragi pe nas, pe care le inghiti; care creeaza dependenta, care nu creeaza dependenta; care iti dau halucinatii, droguri care iti dau somnolenta, droguri care iti creeaza o stare euforica...
sincer am incercat numai cele care se fumeaza dar din acelea "naturale", nu de la shop.si sincer mai bine fumez decat sa beau.de ce : nu ma doare capu, nu sunt mahmur a doua zi, nu mie rau, ma simt bine, rad, ies la plimbari de 3 ore.cu toate ca se aude ca au intrat multi in spital si probabil au si murit... dar asta din cauza prafurilor de la magazin care se trag pe nas, Sarea De Baie, care e foarte toxica (contine si otrava de soareci)