| Chrissy92 a întrebat:

Care este rolul unui agent de securitate intr-un hipermarket?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa fie atent sa nu se fure si sa intervina in caz de atac, incendiu sau inundatii. Citeste legea 333/2007. Este pe net.

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Eu sunt agent de paza,in un supermarket,verifica perimetru, e vigilent, si se uita dupa omeni care desigileaza alimentele care nu ar trebui. Exemplu, sticla de suc, o cutie cu bomboane, o ciocolata.Nicidecum daca vrei sa desfaci un bax cu apa minerala sa te servesti cu o sticla.Este atent sa nu cumva sa introduci marfa prin unele buzunare.Agenti te pot controla corporal la orice ora din zi si din noapte.Te supui regulamentului din acel hipermarket.Este o camera de interogatoriu unde te pofteste.Perchezitionarea se face prin palpare(nu pipaire) pe deasupra hainelor,nu are voie sa iti bage mana in buzunar, nu are voie sa iti deschida el geanta, poseta, sau sacosa. Poate intra la puscarie daca cumva iti baga mana in buzunar, sau te atinge in altfel decat prin palpare.Nu are voie sa te pune sa te dezbraci daca aveti sex diferit.(tu fata/el baiat)daca e fata/fata iti poate cere sa renunti la pantaloni, bluza, ramanand in costum de baie. Evident, find femeie nu te deranjeaza.Au voie sa faca lucru asta deoarece exista un regulament poate. nu este afisat, dar exista si le este permis sa faca lucru asta.Eu cand ma duc in orice supermarket, intru cu rucsacul (am dat cam mult pe el) si nu imi permit sa il las la bagaje sa mi-l fure.Intru cu el, la intrare ii spun sa ma verifice, la iesire la fel, eu caut de obicei agenti de paza.Stiu prin ce trece munca unui agent de paza, sa iti spargi creieri cu toti tampiti si toate istericile straight faceRolu lui este sa se asigure ca nu este sustras nimic de acolo.Si mai pe scurt si pe intelesu tuturor rolu unui agent de paza in un hipermarket/supermarket este de a se asigura ca tot ce ai in cos este platit la casa.