| Guildo a întrebat:

Care este smecheria cu statusurile alea intelepte care apar in fiecare secunda pe profilele de fb? Daca copiezi 2 fraze care ti se par interesante, dar care au fost gandite de altcineva, esti mai intelept, mai experimentat in viata, mai adanc? Mi se pare o mare prostie, mai ales ca multe dintre fetele si baietii care posteaza chestii de genu si care fac referire la trairi profunde, nu au habar ce inseamna dragostea, sau cel mai departe pentru ei/ele a fost un sarut si o imbratisare. Nu am nimic cu fetele de 12-13 ani care posteaza asa ceva, la ele imaturitatea e justificata, dar cand vad fete de 17 - 18 ani ca au asemenea obiceiuri, mi se face pur si simplu rau... Poate cineva sa imi ofere un motiv, pentru care apeleaza la aceste postari?

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Vor sa arate cat de interesante si culte ar fi... Sa le dea peste nas "subalternelor".

suntserios
| suntserios a răspuns:

E usor sa te dai inteligent, pana deschizi gura, ce sa le faci, eu nu am vazut statusuri de genul la persoane cu coeficient de intelgenta ridicat.

| lifeonlyforlove a răspuns:

De obicei pun statusuri de genul,, cit de rau imi este, mi s-a rupt o unghie,, numai ca sa le jeleasca (asta ma erita mult) dar statusurile destepte cred ca merita sa fie folosite in viata cotidiana, pentru asta si sunt ca sa le urmam. mie mi se pare ok.