| JustSkill a întrebat:

Care este tara / statul/ regiunea/continentul vostru preferat? De ce? Cel mai bun raspuns funda!

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Am o fascinatie pentru tarile nordice (Scandinavia), in special pentru Finlanda si Norvegia. Imi place tot ce tine de acestea, cu exceptia preturilor extrem de mari (dar care, de cele mai multe ori, sunt pe masura salariilor, deci nu reprezinta o asa mare problema pentru majoritatea locuitorilor). De exemplu, metal-ul (in special black, melodic death, symphonic si gothic), mitologia, faptul ca numarul de locuitori este destul de redus, peisajele naturale, rata foarte scazuta a criminalitatii, nivelul de trai, mancarea, sistemul de invatamant si asa mai departe. Sper sa reusesc sa le vizitez, macar o data.

| SmileAgain a răspuns:

Ţara mea favorită este România. De ce? Deoarece eu aici am copilărit şi copilăresc in continuare deasupra cerului României.Ar trebuii să lăsăm orgoliile cu criza şi toate celelalte probleme. Sunt mândru că sunt român! Ar trebuii şi alţii să fie, lăsând răul la o parte.winking

| JustSkill explică:

O tara strainalaughing