| mumapadurii a întrebat:

Care este uniforma liceului Dr. ioan Mesota din Brasov, este obligatorie? Ce parere aveti despre liceu?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Colegiu respectiv e printre cele mai bune din Brasov ( intrecut find doar de Saguna). Uniforma consta in pantaloni gri, camasa alba, albastru deschis sau gri si sacou bluemarin si da e obligatorie iar daca esti prins fara unii profesori te dau afara de la ore sau te trimit acasa cu absenta nemotivata