| deeapa a întrebat:

Care imi da si mie niste statusuri gen:

ciocu mic si ia viteza ca sa nu ti'o iei in freza
Uh te uiti la mine hmm ridicol, eu ma uit la tine hmm PERICOL
Sau Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui „Pa! Nu uita -- asta e replica mea!

Statusuri de astea mai tari si sa rimeze
P. S

Răspuns Câştigător
| Lullu21 a răspuns:

...`Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

.`Te culci cu ea. O folosesti. Ma intreb cum poate sa accepte ca baiatul pe care il iubeste sa fie cu ea doar din nevoi. E vara, e plictiseala, e singura disponibila si care a fost mereu langa tine, pentru ca te iubeste...si te-a iubit mereu. Boule!`

...`Si ea... cum poate ? " Ma place. Il plac. Si ne satisfacem. Nu ne mai trebuie nimic." Mai exista demnitate, orgoliu, principii in ziua de azi ?

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

.`Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine, in cuvintele alea ce pareau al naibii de sincere.

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

TotuL trece . asa se spune . Dar nimic nu trece fara Sa lase urme.

# D cate ori visez . de atatea ori ma resemnez . esti prea departe de mine . sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine ...

# Am invatat sa tac . sa tzin minte si sa fac . si orice lacrima mai bine o ascund ... acu` am crescut . cica sunt fata mare . si uneori nu`mi permit sa spun ca dOare ...

# Au venit ziLe insorite dupa ce pLoile m`aU pus La zid . chiar daca zambetuL tau Dureaza o clipa tu stii .ca in spateLe lui au raMas o mie de amintiri vii happy

# Spune, cat de tare ma iubesti cand ma privesti?

# Daca imi pare rau de ceva in viata mea, e ca tzi-am zis sa pLeci cand te puteam ierta.

# Asa ca numai vreau sa`ti fiu aproape . numai vreau sa te fac sa uiti d toate . Daca ai nevOie numai sunt aici . strig`o p ea ! . poate ea isi face giji ...

# Nu te stresa ! Lasa`te asa cum esti.Ca o sa incepi sa mori daKa uiti sa traiesti...

# Ai O multzime de motive dar defapt n`ai nimic.

# Atat am asteptat . sa vad daca intelegi . ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

# Nu lasa Nimic sa te doboare ! Gandeste`te ca totuL e doar o simpla incercare ...

# Nu`mi aminti cum eram amandoi . nu vreau sa mai plang iar pentru noi ...

# Esti departe . ne leaga doar cuvantul "poate" ... Eu sunt aici .tu unde? parca totul ne desparte ...

# El m`a facut sa uit, sa sper, sa cred in vise. Ceea ce tu mi-ai interzis, mi-a deskis portzile inkise...

# Intelege ca trecutul numai vine niciodata ! Numai amintirea mai poate spune ...asa a fost odata ...

# Stii prea bine ca nu ai varsat in viata ta o lacrima adevarata pentru persoana mea!

# Dar nu`i nimic .acum s`a terminat.Tu ai fost cel care ne-a indepartat !

# Aveam o mie de vise .o mie de viitoare planuri scrise...

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` talk to the hand` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` talk to the hand` Ceea` c mi-am d0rit` day dreaming` ♡`. →` [ Te` iubescc` :-x` ]

Unde snt e0 e si el, s` stie ! LoOmea s` stie, il iubesc la nebunie Hai zdreants0 iesi in fata, dai tuu` p0fta d` viatsa Arunca gesturi d` tarfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`!

Ee eXcact love struck ca 0o Sstea!;x,Oo veSzi d0ar talk to the hand cand vrea oh go on ,D`aia ejti :* nebUun duPpa eaa! talk to the hand`.["

"●Ea` e` Barbie `:X altele `vor `sa `o `imitetalk to the hand `La c`at `de `scumpasurprise3 `este Barbie!happy `Nu `prea `isi `pot` permite happy! ●"

"º• ` Ca amintire ` smug ღIti las ` smug Un Aut0graf ` :]● talk to the hand Semneaza ` smug " Domnis0ara ` :* Care te-a smug ` Dat :* Peste cap ` smug ♡ ` ! ""

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` love struck Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` talk to the hand in Tne ` si In noi love struck ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` love struck ` ♥ `!"

Imi Placee ` smug ● Sa Fac ` love struck t0t ` ღ Ce`mi trece ` talk to the hand ` Prin Cap smug ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` love struck ` Bine :* ` Sau Rau ` smug O fac In ` :* Felu ` Meu smug ●"

` Nu merita` ;] !`ღ` Tu` suferi` talk to the hand` Si` smug Vrei sa Fie` bine` love struck` ●º•`.→` In timp c Lui` love struck` Nici Nu`i talk to the hand` pasa` d Tne`

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa m0r` :-x` •º`ca `Tuu` day dreaming` nu Mai ejti` day dreaming`

Decat ` o Drag0stee ` love struck Ce ` nu mai ` Are r0st ♡ ` Mai bine ` Sa uitam winking ` ● ` Ce intre ` n0i love struck a Fost ` oh go on . ღ

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` smug ●•`ღ` Chiar` daca Sunt smug ` m0mente` talk to the hand cand` :* Iti lipsesc`º love struck ♥`Sa nu uiti` love struck`º■º Ca` :* te Iubesc` love struck` ღ`!º•

νєzι υн ∂яαgα` winking`0 ƒι ѕтαт ѕι ¢υ тιηє`:»`...ѕѕтуυ ¢'α αяѕ0 ѕι ¢υ αℓтєℓє `hee hee` ∂αя νєzι υн.`:ρ`.єℓ αяє 0 ƒαтα`batting eyelashes`...ѕι ρєηтяυ єℓ ƒєтιтѕα ℓυι`:»` є ¢єα мαι ιмρ0ятαηтα :χ!

●Poţi să uiţi de prietenii cu care ai copilărit . Cu care-ai împărţit clipe frumoase şi ai zâmbit .
●E alegerea ta atunci când te faci că plouă . Când îţi schimbi înfăţişarea cu o haină nouă .
●Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vïndecă c-un paracetamol.
●Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac . Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.
●Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.
●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis . Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

●Cand zic ca nu imi pasa mint, ca stii ce simt . Ca stii tot ce gandesc !
●Toţi te iubesc că vor doar să te f**ă !Eşti tare fat'o ! Cea mai mare paraşută!
●Reţine: Nici eu nu sunt ca ea ,dar nici ea nu e ca mine !
●Esti departe de mine, si te port mereu in gand. Dar cu gândul că te voi revedea în curând !
●Că știi că clipele dulci, uneori se transformă`n venin !
●De multe ori ma trezesc ratacind spre cararile amintirilor cu sufletul infipt in nori... Ce'mi deseneaza aripi si imi soptesc "Chiar ai crezut ca poti sa zbori?"
●Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie !
●E simplu să spui: "Asta e viața!" . Am avut senzația că pierd, nu-i nimic e doar senzația.
●Cândva de mult eram doar doi copii îndragostiți. Cândva de mult eram noi doi și eram fericiți .
●Mi-e greu să plec dar trebuie să o fac. Cred că e un lucru care ți-ar face pe plac .
●Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.