| fobie de mate a întrebat:

Care imi da-ti idei despre un slogan si un desen anti-drog?happy fundita :*.

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Drogurile nu sunt bune

pentru nimeni de pe lume

de ele nu va apucati

fiindca nu va mai lasati!

Alegerea cea mai buna este sportul si nu drogul!

Drogul-Pericol pentru toti

Alegerea cea mai buna este sportul si nu drogul!

Drogul-Pericol pentru toti

Daca consumi droguri pari cool in fata altora, dar iti distrugi sanatatea.

Ridica-te si si striga pot, esti ranit dar inca nu esti mort

"Fericirea duce la dependenta, drogurile ii scurteaza calea... spre moarte!"

Viata si sanatatea ta sunt pe primul loc!

Pariez pe viata ta

Fi constient, nu dependent

iar pentru desen clasa mea {am facut si noi ceva asemanator anti drog} a facut un om si cu moartea dand mana ci era un slogan ceva de genu,, riscate dar tu vei pierde"

alt desen a fost cu plamani unui om plini cu tutun cu sloganul,, fumeaza dar plamani te vor lasa balta"
alt exemplu de desen cu o seringa cu niste ierburi pe o masa cu sloganul,, placerea se va transforma in regret "
alt desen o frunza de marijuana cu sloganul,, nu tot ce e verde e bun "
alt desen pe o foie de bloc impartita in doua pe o parte un om suparat si pe celalta unul vericit cu sloganul daca ti la cei dragi nu-i face sa sufere prin grozavia ta"

atat ca nu imi mai amintesc de anul trecut ce desene si slogane au fost sper sa te folosesti de ce am scris eu aici kiss

7 răspunsuri:
| dailydaisy07 a răspuns:

Pai o inima rupta in doua de o tigara si in cele 2 bucati scrie "tu" si in cealalta parte "eu" iar sloganul nu prea stiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... am avut de facut unul de asta la scoala. E simplu. Eu am facut o inima pe care am despicat-o in doua:la exterior arata bine, insa la interior era "putreda". Poti de asemenea sa mai faci pe langa diverse droguri, pilule sau chiar tigari. Oricum, un slogan nu stiu sa-ti dau, sorrryhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiti de mesaje anti drog, despre droguri, despre cat sunt de bune sau nu dar oare stiti ce sunt alea... oare aveti un minim mde cunostinde despre droguri, despre felul lor, despre cat sunt de periculoase? eu zic sa va mai documentati si inca ceva... LEGALIZA TI IARBA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune NU drogurilor drogurile te ucid "cresi mare"

| AmazonianBamboo a răspuns:

Slogan: Drogul, distrugatorul de vieti! lol laughing sg la care m-am gandit pe mom oriqm sper sa ajutehee hee