| TraficDeViSe a întrebat:

Care sunt asemanarile si deosebirile intre personaje si oameni?

3 răspunsuri:
| IgoToHellForThis a răspuns:

Personajele sunt creatii ale oamenilor.De aceea conteaza cine le'a facut ce perspectiva are persoana reala asupra lumii iar personajele vor fii mereu diferite la fel ca si oamenii reali.Nu stiu cum sa ma exprim mai bine :]].Dar un personaj tine de imaginatia omului care l-a creat si ce a vrut sa transmita prin acel personaj. Oamenii practic vor fii mereu diferiti.Suntem diferiti de la nastere iar tot ce se intampla dupa, ne influenteaza caracterele si felul cum gandim si ne comportam.In schimb comportamentul si logica personajelor fictive nu prea se schimba doar situatiile se schimba. Sper ca te'am ajutat daca te mai gandesti si aranjezi tot a sa aiba o logica big grin

| LikeGreen a răspuns:

Buna intrebare
Raspunsul este ca personajele suunt create dupa anumite defecte ale omului ce nu la arata
Iar oameni nu vor sa recunoasca ca au defecte nu toti majoritatea
Funda?

| Poe_Edi_1990 a răspuns:

Personajele sunt fictive, oamenii sunt reali. Un personaj poate reprezenta un anumit om sau tip de om. Asemanari...habar nu am...ambii au calitati si defecte(asemanari neevidente nu imi vin in minte). Alta diferenta e ca personajele fiind inventate de cineva bineinteles au o evolutie controlata, pe cand oamenii teoretic au liberul arbitrulaughing.Ce comparatie dintre mere si portocale ceri si tu aicitongue