| Georgiana98 a întrebat:

Care sunt avantajele telefonului Nokia 2730 Classic? scuze categoria

Răspuns Câştigător
| oOoLadyMoOo a răspuns:

Fara a excela in categoria din care face parte, telefonul Nokia 2730 classic se distinge in primul rand prin designul rafinat, cu o combinatie cromatica de efect si linii elegante. Utilizandu-l, vei descoperi avantajul de a beneficia de acces rapid la internet prin 3G, pentru a fi la curent cu cele mai recente evenimente si a ramane conectat cu prietenii.
Continut pachet: acumulator, incarcator, casti, card 1GB

Caracteristici tehnice

Retea voce GSM quadband, GPRS, EDGE, 3G
Dimensiune 109. 6x46. 9x14. 4mm
Greutate 87. 7g
Acumulator Li-Ion
Acumulator - Durata conv pana la 7h 20min (2G) / pana la 3h 30min (3G)
Acumulator- Asteptare pana la 396h (2G) / pana la 408h (3G)
Ecran
afisaj telefon; poate fi de tip transmisiv (utilizeaza doar lumina din spatele display-ului) sau reflectiv (utilizeaza lumina din mediul inconjurator). Clasificare: LED, OLED, LCD
240x320pixeli, color, TFT, 262K
Memorie contacte 1000 inregistrari
Memorie interna
memoria proprie a telefonului, in care se stocheaza agenda, diferite fisiere si programe
30MB
Suport card de memorie
memoria interna a telefonului poate fi extinsa cu ajutorul unui card de memorie, cel mai folosit dintre acestea fiind microSD
microSD
Conectivitate
functie prin care se conecteaza telefonul mobil la un alt dispozitiv (casti Bluetooth, PC, laptop etc.)
cablu de date, mufa USB, Bluetooth
Mesaje SMS, MMS
Transmisii date
tehnologii de transmisie de date la viteze mari si foarte mari: GPRS (114kb/s), EDGE (384kbit/s), HSDPA (14, 4Mb/s), WLAN (54Mb/s, dar prin tehnologie fara fir)
GPRS, EDGE
Aplicatii aplicatii java, Nokia Maps, Windows Live Messenger (MSN)
Imagine

Rezolutia camerei
numarul de puncte (pixeli) ce poate fi captat de camera; camerele foto incorporate pot fi: VGA (rezolutie mai mica de 1 Mpixel), de 1Mp, 1, 3Mp, 2Mp, 3Mp, 3, 5Mp, 5Mp si chiar mai mult
2 Mpixeli
Muzica

Sunete polifonice/MP3/MP4
Redare muzica player MP3/MP4
Radio
radio FM incorporat in telefonul mobil si care foloseste ca antena castile telefonului; poate fi RDS sau visual
FM stereo
Internet

Internet mobil WAP
E-mail da
Aplicatii internet incluse Browser WAP 2. 0/xHTML

E un telefon foarte bun, are o colega de-a mea. Sincer, chiar ti-l recomand cu incredere big hug
Succes :X!
FunDa?:*

1 răspuns:
| ana3 a răspuns:

Pai stai sa-ti explic eu cum sta treaba. Deci un telefon nu are avantake sau dezavantaje. El a fain sau nu e fain. Atat pot sa-ti zic ca e bun, deoarece este Nokia. In rest NU ARE UN TELEFON AVANTAJE! Deci daca nu ai inteles contacteaza-ma pe numarul meu de rds. Un an nou avantajos si telefon fericit!