| ancaa_1330 a întrebat:

Care sunt cartile voastre preferate? Si ce carti SF bune stiti?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cartile mele preferate sunt:
hector malot-singur pe lume [am citit-o de 2 oribig grin]
ronald dahl-matilda:X[ador cartea aia am citit-o de 5 orihee hee]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile mele preferate sunt fratii grim toate volumele scrise de jules verne si hans cristian andersen

| LostSmile a răspuns:

Eu ador cartile SF, de fantezie, cu mult suspans...deobicei cartile de genul asta sunt de autori straini. De curand am citit "Puteri periculoase" de Rose Sabin si mai stiu de "Alcatraz si bibliotecarii malefici" de Brandon Sanderson, "Masca blestemata" de Nick Baron. Descrierea cred ca o gasesti si pe net. Apropo stiu ca ai adresat intrebarea anul trecut dar eu sunt noua pe TPU si cum am gasit o intrebare la care sa pot raspunde nu am putut rezista happy Sper ca ti-am fost de folos.