| godmusthateme666 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase citate pe care le stiti?:]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

) Inima are taine pe care nicio ratiune nu le patrunde. – Guy de Maupassant

2) Nu conteaza atat de mult ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci. – Maica Tereza

3) Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. – Emanuel Swedenborg

4) Omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor. – Victor Hugo

5) Poate ca pentru lume esti o singura persona, dar pentru o anumita persoana, esti intreaga lume. – Gabriel Garcia Marquez

1) Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. - Seneca

2) Sunt doua feluri de a-ti trai viata: unul, de a crede ca nimic nu este un miracol; al doilea, ca si cand totul este un miracol. - Albert Einstein

3) Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca nu s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati. - Autor anonim

4) Cea mai inalta masura a alorii o dai de fapt in timpul confruntarilor la care te supune viata. - Autor anonim

5) Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait. -Autor anonim

1) Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in prezent. - Buddha

2) Arta vietii? Rezerva, discretiune, cumpatare, in genere negatiune si, in rezumat, abinegatiune. - Titu Maiorescu

3) Cu mine se petrece ceva. O viata de om. - Marin Sorescu

4) Despre viata nu se poate scrie decat cu un toc inmuiat in lacrimi. - Emil Cioran

5) Viata si cu mine suntem doua linii paralele care ne intalnim la moarte. - Emil Cioran

fundita pls?!

2 răspunsuri:
| slam a răspuns:

"Nu exista momentul perfect... Fa-o pur si simplu!" (mereu m-a ajutat citatul acesta) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prietenul adevarat este cel ce stie totul despre tine si continua sa-ti fie prieten."